Drodzy Ministranci i Lektorzy. W tym roku nasza diecezja będzie obchodzić jubileusz 25-lecia swojego istnienia. Jest to wielkie święto dla wszystkich wiernych naszej diecezji. Ksiądz Biskup Andrzej Suski zapraszając na uroczystości rocznicowe całą wspólnotę diecezjalną, w szczególny sposób pamiętał i zapraszał na nie także całą Służbę Ołtarza.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 25 marca 2017 roku o godz. 11.00 w toruńskiej katedrze. Po Mszy Św. służba liturgiczna wraz z kapłanami jest zaproszona na obiad do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Proszę dekanalnych duszpasterzy LSO o wcześniejsze zgłoszenie wspólnot ministranckich z poszczególnych dekanatów. Zgłoszenia przesyłamy na adres e-mail: d.urbi@wp.pl do dnia 17 marca 2017 roku. Gdyby któraś z grup nie chciała korzystać z obiadu w seminarium, proszę aby ten fakt odnotować w zgłoszeniu.

Dołóżmy wszelkich starań by uczestnictwo w tym pięknym jubileuszu stało się pozytywnym elementem w formacji służby liturgicznej i głębokim przeżyciem duchowym dla naszych Ministrantów i Lektorów.

ks. Dawid Urbaniak