Drodzy Kapłani, diakoni stali, akolici, ceremoniarze, lektorzy, ministranci i kandydaci na ministrantów. 

Trwający rok duszpasterski w Kościele w Polsce przeżywamy pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W naszej Diecezji jednym z patronów tego czasu jest Bł. Ks. Stefan Wincenty Frelichowski. Jako Ci, którzy służą przy Ołtarzu, chcemy w tym roku spotkać się na modlitwie w miejscu, gdzie Ks. Stefan Wincenty Frelichowski odprawił swoją „Prymicję” – pierwszą samodzielnie sprawowaną Mszę Świętą. 

Bardzo gorąco zapraszam 18.03.2023 roku (sobota), do bazyliki konkatedralnej Św. Trójcy    w Chełmży na Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych. 

Plan zjazdu przedstawia się następująco:

11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla.

Po Mszy Świętej – gorący posiłek.

Ok. 13.00 – Droga Krzyżowa w intencji powołań.

Zakończenie Zjazdu.

Dla osób pełnoletnich przygotowaliśmy alternatywę. Po gorącym posiłku wyruszy z Chełmży „Piesza Droga Krzyżowa”, która zakończy się w Toruniu. Przewodniczył jej będzie              ks. Michał Oleksowicz – Wicerektor Toruńskiego Seminarium. Jeśli chciałby w niej uczestniczyć ktoś niepełnoletni, musi posiadać zgodę rodzica oraz być pod opieką dorosłego opiekuna. Szczególnie liczymy na udział w tej formie Drogi Krzyżowej ceremoniarzy oraz dorosłych członków Służby Liturgicznej, którzy posługują w Toruniu. 

Drodzy rodzice ceremoniarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

Jako kapłani, bardzo często widzimy wasze zaangażowanie na rzecz służby przy ołtarzu waszych synów. To sprawia, że jesteście również członkami naszej wspólnoty. Wobec powyższego – jeśli jest sposobność – zapraszamy również i was na nasze modlitewne spotkanie. Przyjedźcie z waszymi synami i razem świętujmy dar powołania do służby przy ołtarzu waszych dzieci. 

Ks. Krzysztof Olaś, diecezjalny duszpasterz LSO.

 Ks. Michał Oleksowicz, referent duszpasterstwa powołań.