W Zamku Bierzgłowskim 11-12 marca odbyło się ostanie spotkanie w ramach przygotowania do pełnienia posługi Ceremoniarza we wspólnotach parafialnych.
Tematem przewodnim była funkcja i zadania Ceremoniarza.
W piątek wieczorem (11 marca) spotkanie prowadził ks. Kanonik Wojciech Niedzwiecki – Ceremoniarz Katedralny, który przestrzegał przed pospiechem w liturgii,  który jest przyczyną wielu niepotrzebnych błędów.
W sobotę (12 marca) skupiliśmy swoja uwagę na praktycznych zajęciach planując i omawiając poszczególne liturgię.
Oprócz elementów teoretyczno-praktycznych nie może zabraknąć czasu na Eucharystię i formacje wewnętrzną Ceremoniarza.
Nabożeństwo drogi krzyżowej zakończyło nasze piątkowe zmagania, a sobotnią Eucharystię przeżywaliśmy w duchu wzajemnej modlitwy za siebie na wzajem by nasze przygotowania przyniosły dobre owoce.

Kurs Ceremoniarza zakończy się uroczystym błogosławieństwem Księdza Biskupa, podczas Diecezjalnego Zajadu Służby Liturgicznej 17 września 2011 roku. Do tego czasu kandydaci muszą się przygotować do Egzaminu, który decyduje o dopuszczeniu do pełnienia posługi.

Zobacz wszystkie zdjęcia →