Jak co roku kandydaci do posługi lektora, przeżywają swoje przedświąteczne spotkanie z Księdzem Biskupem Andrzejem Suskim w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Tegoroczne spotkanie odbyło się w środę 22 grudnia 2010  roku i zgromadziło lektorów i ceremoniarzy służby liturgicznej. Nasze świętowanie rozpoczęło się w kaplicy seminaryjnej Liturgią Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa. W swojej refleksji wokół Słowa które „stało się ciałem i zamieszkało między nami”,  Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na Emmanuela, który jest Żywą Ikoną Boga, obecnego pośród swojego ludu. Drugą część stanowi dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiew kolęd oraz wspólne spędzenie czasu przy stole. Przedświąteczne spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas której gości Ksiądz Biskup Andrzej są dobrą sposobności do tego, by zobaczyć i doświadczyć jak bardzo ważne jest przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, dla tych, którzy są na co dzień najbliżej ołtarza. Spotkanie to, stanowi doświadczenie osób, którzy pełnią posługę wobec Ołtarza, którzy podobnie myślą, mają podobne dążenia, zainteresowania, którzy są bardzo szlachetni bo ofiarują swój czas, swoją młodość w posłudze Kościołowi.

Dziękujemy Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego, Księdzu Prałatowi Krzysztofowi Lewandowskiemu za gościnę w sercu naszej diecezji, jakim jest nasze Seminarium.

„A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…”

Jeśli masz zdjęcia z wigilii ministranckiej prześlij je nam umieścimy je na stronie. Nie zapomnij podać wezwania parafii.