Walczyli w Lublinie
Od lewej lektorzy: Szymon Jabłoński, Tomasz Talpa, Szymon Michalski, Dominik Statek, Damian Sokolnicki, Damian Talpa, Kacper Pelzner, Bartosz Wilmowicz i ks. Tomasz Jankowski
Fot. Arch. parafii

W dniach 1-2 maja przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii pw. św. Katarzyny z Łasina uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Halowej LSO w Lublinie. Przepustką do tych mistrzostw było zdobycie tytułu Mistrzów Diecezji w piłce nożnej w kategorii lektor młodszy. Dla ekipy z Łasina turniej był niecodzienną okazją do spotkania się z lektorami z całego kraju oraz do tego, aby uczyć się gry w piłkę na dużych turniejach.
1 maja o godz. 8.30 lektorzy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez około stu kapłanów. Przewodniczył jej Metropolita Lubelski, ks. abp. Stanisław Budzik, który w homilii zwrócił uwagę na piękno powołania kapłańskiego. Po Eucharystii odbyła się rywalizacja sportowa, podczas której lektorzy z Łasina awansowali do tzw. Finału B.
Atrakcją wieczoru był mecz z reprezentacją Polskich księży w hali ,,Globus” w Lublinie. Podczas niego internetowo z uczestnikami turnieju połączył się piłkarz Dortmundu, Jakub Błaszczykowski.
2 maja zaś, drużyna LSO Łasin, po rywalizacji w finale B, zostawiając w polu takie drużyny jak Mistrzów Archidiecezji Krakowskiej, Warszawskiej czy Diecezji Rzeszowskiej w całym turnieju zajęła 19 miejsce na blisko 50 najlepszych lektorskich drużyn z całego kraju, co jest niewątpliwym sukcesem.
ks. Tomasz Jankowski