lso.

Tegoroczny wakacyjny wypoczynek członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii pw. Chrystusa Króla z Torunia spędzili na południu Polski, dokładniej w Kotlinie Kłodzkiej. Wyjazd odbył się w dniach 22-26.07.2013r. Uczestnicy pod opieką ks. Wojciecha Badacha oraz Katarzyny Kordowskiej i Karoliny Kordowskiej ugoszczeni zostali przez ks. Waldemara Ziembickiego w Ośrodku Rekolekcyjnym w miejscowości Różanka. Każdy dzień, rozpoczynany Eucharystią w kościele parafialnym w Różance, był pełen wrażeń. Jaskinia Niedźwiedzia, nieczynna kopalnia w Nowej Rudzie, podziemne miasto to miejsca, które zwiedzane były pierwszego dnia. Podziemne miasto w Osówce zaskoczyło uczestników ekstremalną trasą. Chcąc ją przebyć trzeba było przepłynąć przez kanał z lodowatą wodą, oryginalną niemiecką szalupą, potem przy świetle latarki przejść system kładek również otoczonych wodą. Kolejnego dnia uczestnicy udali się do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, gdzie znajduje się cudowna ikona z wizerunkiem Maryi. W czwartek zorganizowana została wycieczka do stolicy Czech, Pragi. Muzeum miniatur, Zamek Królewski, Most Karola, Ogrody Wallensteina to miejsca, które wraz z przewodnikiem zobaczyli uczestnicy. Wieczorem udali się na pokaz Fontanny Křižíkovej, zachwycali się tańcem wody, magią świateł i unikalną atmosferą muzyki. W drodze powrotnej grupa zwiedziła  Sanktuarium Maryjne w Licheniu.

Karolina Kordowska