Zaproszenie Służby Liturgicznej Ołtarza na Mszę Świętą Krzyżma w Wielki Czwartek do Katedry Toruńskiej

Do udziału w wielkoczwartkowej Mszy Świętej Krzyżma, w Toruńskiej Katedrze w dniu
5 kwietnia 2012 r. zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów naszej diecezji. Zwracam się z prośba do kapłanów  odpowiedzialnych za służbę liturgiczną w poszczególnych dekanatach o zorganizowanie przyjazdu do Katedry Toruńskiej.

Ministranci, lektorzy i ceremoniarze uczestniczą w Liturgii w strojach liturgicznych.
Gromadzimy się o 9:45 w Katedrze.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczy Pasterz Diecezji, Ksiądz Biskup Andrzej Wojciech SUSKI.

Z polecenia Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, proszę dekanalnych duszpasterzy LSO o dokonanie zgłoszeń wspólnot ministranckich z poszczególnych dekanatów. Zgłoszenia do dnia 2 kwietnia proszę kierować telefoniczne 56 6223530 do Wydziału Duszpasterskiego w godz. 9:00-13:00; bądź e-mail: torunduszpasterstwo@wp.pl

Dołóżmy wszelkich starań by uczestnictwo w tej wielkoczwartkowej celebracji stało się pozytywnym elementem w formacji służby liturgicznej i głębokim przeżyciem duchowym dla naszych Ministrantów i Lektorów.

Ks. Rafał Bochen
Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej