Dnia 13 grudnia br. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Toruńskiej, odbyły się I Indywidualne Mistrzostwa Diecezji Toruńskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Tenisie Stołowym. Zanim zawodnicy stanęli do sportowego boju, wszyscy zgromadzili się w kaplicy bł. Ks. Frelichowskiego na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył Rektor Seminarium, Ks. Prof. Dr hab. Dariusz Zagórski, który równocześnie powitał uczestników turnieju. Rozgrywki toczyły się w trzech standardowych kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Średnia. W najmłodszej kategorii zwyciężył ministrant z parafii Grabie Jakub Bącalski, który reprezentował Dekanat Toruń IV. Wygrał on w finale z Filipem Milewskim z parafii w Grążawach, który był przedstawicielem dekanatu Górzno. W kategorii Gimnazjum najlepszy okazał się Kacper Zelma z parafii św. Jana Chrzciciela w Lubawie. W finale odrobił on stratę dwóch przegranych setów i wygrał 4-2 z Jakubem Słembarskim z parafii św. Marcina w Grążawach, który zdobył srebrny medal. Brązowym medalistą w kategorii Gimnazjum został Kamil Marciniak z Torunia. Wśród licealistów najlepszy był Leszek Sznajder z parafii św. Marcina w Grążawach i to właśnie on zdobył złoty medal w najstarszej kategorii wiekowej. Wicemistrzem Diecezji został Błażej Ewertowski z Lubawy. Brązowy medal przypadł w udziale Łukaszowi Bednarskiemu z parafii Grabie.

Najlepsi ministranci- tenisiści zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami m. in książką pt. Mały słownik liturgiczny oraz zestawami do gry w tenisa stołowego. Zwycięzcy swoich kategorii zakwalifikowali się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski LSO w Tenisa Stołowego, których gospodarzem będzie najprawdopodobniej Toruń. Odpowiedzialnym za przebieg rozgrywek był ks. Tomasz Jankowski, koordynator ds. sportu duszpasterstwa służby liturgicznej.

Dzień upłynął w radosnej i miłej atmosferze. Ministranci i lektorzy powrócili do swoich domów z dobrymi wspomnieniami doświadczenia tego szczególnego miejsca jakim jest serce naszej Diecezji- Seminarium Duchowne.

Ks. Rafał