Bogurodzica, Ministranci, Lektorzy, Ceremoniarze i św. Wojciech…w dekanacie Toruń II

Bogurodzicą, dnia 17 listopada 2012 roku, w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu, służba liturgiczna dekanatu Toruń II, rozpoczęła duchowe przygotowanie do Ogólnopolskiej pielgrzymki ministrantów i lektorów, która odbędzie się 8 czerwca 2013 roku w Gnieźnie. Będzie to wielkie wydarzenie w Roku Wiary dla wszystkich pełniących służbę przy ołtarzu. Podczas spotkania w Gnieźnie będziemy uczestniczyć w uroczystym  przejściu przez „polskie Porta Fidei” – Drzwi Gnieźnieńskie. Będzie sprawowana Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Nie zabraknie czasu na poznawanie miasta i jego tajemnic. Przejdziemy wielką procesja z relikwiami św. Wojciecha, Patrona Polski. Spotkanie zakończą nieszpory o św. Wojciechu, odprawione przy jego grobie.

Nasze spotkanie rozpoczął Ksiądz Stanisław Majewski, dziekan a zarazem proboszcz sanktuarium, życząc wszystkim zebranym duchowych owoców dekanalnego pielgrzymowanie w czasie przygotowań do pielgrzymki. Pozdrawiając zebranych Ksiądz Dziekan wspomniał o św. Janie Berchmansie patronie Służby Liturgicznej, gdyż w liturgiczne wspomnienie tego świętego ksiądz Dziekan został ministrantem i od tego wydarzenia upłynęło już 50 lat.

Następnie ks. Rafał Bochen, przedstawił program duchowego przygotowania do pielgrzymki i rozpoczęliśmy wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Modliliśmy się litanią i modlitwą do św. Wojciecha odmawiana przy Jego grobie. Trwając na modlitwie nie zapomnieliśmy o wszystkich ministrantach, lektorach, ceremoniarzach naszego dekanatu, duszpasterzach wspólnot ministranckich, prosząc Pana Jezusa o błogosławieństwo i gorliwą służbę przy ołtarzu Pana.

Na zakończenie spotkania przy akompaniamencie ks. Krzysztofa Foligowskiego zaśpiewaliśmy pieśń do św. Wojciecha, prosząc tego wielkiego świętego o wstawiennictwo za nami u Boga.

W spotkaniu wzięli udział ministranci, lektorzy i ceremoniarze z parafii św. s. Faustyny, św. Antoniego, Matki Boskiej Zwycięskiej oraz św. Michała Archanioła. Obecni byli duszpasterze ks. Krzysztof Foligowski, ks. Dawid Urbaniak, ks. Dariusz Trybus i ks. Rafał Bochen.

Zapraszam do odwiedzenia strony www.ministranci2013.pl tam dostępne są wszystkie materiały i zadania, które pomogą w duchowym przygotowaniu do pielgrzymki.

Ks.      Rafał   Bochen
www.knc.diecezjatorun.pl