Rybno

12 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie odbyło się dekanalne skupienie ministrantów i lektorów. Przewodniczył mu honorowy gość – bp Andrzej Suski, którego przywitał organizator corocznych spotkań dziekan ks. kan. Mirosław Owczarek. Ksiądz dziekan, witając Księdza Biskupa, zaznaczył, iż „coroczne spotkania ministrantów i lektorów dekanatu rybnieńskiego gromadzą rzeszę młodych ludzi pragnących służyć Bogu. Z tej grupy ministrantów i lektorów budzi się najwięcej powołań do stanu kapłańskiego, przykład stanowią czterej obecni na spotkaniu klerycy, którzy jeszcze rok temu służyli w tej świątyni jako lektorzy, a dziś zasilają szeregi seminarzystów dążących do kapłaństwa”. Ksiądz Biskup wyraził zadowolenie z obecności kleryków, ministrantów i lektorów pochodzących z rodzimego dekanatu i wraz z kapłanami odprawił uroczystą Mszę św. w ich intencji.

Po Eucharystii zrobiono pamiątkowe zdjęcia z Księdzem Biskupem i opiekunami, co było szczególnie oczekiwane przez nowo przybyłych w tym roku ministrantów. Następnie odbył się posiłek w restauracji, a potem w Zespole Szkół w Rybnie rozpoczęły coroczne rozgrywki w piłce nożnej halowej. Udział wzięły drużyny z całego dekanatu w trzech kategoriach: podstawowej, gimnazjalnej, ponadpodstawowej. Pierwsze miejsca w kolejno wymienionych kategoriach zajęły drużyny: Mroczno, Rybno, Mroczno, co pozwoliło tym reprezentacjom wziąć udział w regionalnych rozgrywkach, które odbyły się w Górznie.

Dzień braterskiego spotkania ministrantów i lektorów z Księdzem Biskupem i kapłanami dekanatu cieszy się dużym powodzeniem, dlatego też jest czasem wyczekiwanym, więc już teraz zapraszamy na przyszłoroczny dzień skupienia społeczność ministrancką dekanatu rybnieńskiego oraz bp. Andrzeja Suskiego.

Ks. Zdzisław Szauer