W dniach 24-26 marca w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim miały miejsce rekolekcje, które zakończyły blisko dwa lata trwającą formacje przygotowującą dorosłych mężczyzn do przyjęcia posługi stałego akolity.

Poprowadził je redemptorysta o. Jacek Aniszewski. W tym roku do przyjęcia posługi przygotowywało się 31 osób z kilkunastu parafii z całej diecezji. Czas rekolekcji wypełniły: Eucharystia, liturgia godzin, liturgia pokutna, nauczania, skrutacja Słowa Bożego oraz dzielenie się w grupach.

W sobotę uczestnicy dni skupienia uczestniczyli we Mszy św. w katedrze w Toruniu, która była centralnym punktem przeżywanego w tym roku jubileuszu 25 lat istnienia diecezji toruńskiej.

Posługę stałego akolity udzieli mężczyznom bp Józef Szamocki w Sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu, w sobotę 8 kwietnia o godz. 11.00.

Dk. Waldemar Rozynkowski
Relacja za www.diecezja-torun.pl