W dniu wspomnienia św. Jana Berchmansa, patrona ministrantów, w parafii pod wezwaniem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Rubinkowie II w Toruniu odbyła się uroczysta promocja ministrantów i lektorów.

Z tej okazji Mszy świętej przewodniczył ks. Arkadiusz Relidziński, opiekun liturgicznej służby ołtarza. Koncelebransem był proboszcz ks. kan. Jan Ropel, który wygłosił Słowo Boże oraz przyjął nowych ministrantów i lektorów. Do grona ministrantów wstąpili: Błażej Kępa, Grzegorz Zalewski, Sebastian Hadała, Adrian Reinelt, Dawid Wiśniewski i Antoni Praszczałek, a nowymi lektorami zostali: Franciszek Wojciechowski i Dominik Kurlenda. Po Mszy świętej w salce parafialnej odbyła się agapa przygotowana przez rodziców.

Liturgiczna Służba Ołtarza na Rubinkowie II jest jedną z najliczniejszych w Toruniu. Łącznie przy ołtarzu posługuje 50 ministrantów i lektorów. Warto zwrócić uwagę na to, że najmłodszy ministrant ma 5 lat, a najstarszy 66 lat, z których 60 lat jest w służbie ministranckiej. Jest to dowód na to, że wiek nie stanowi przeszkody w posłudze ministranta i lektora.