W dniach 12-15 lipca 2016 roku grupa 28 dzieci i młodzieży z parafii pw św. Wawrzyńca w Kijewie Królewskim wypoczywało pod opieką wykwalifikowanych wychowawców w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Diecezji Toruńskiej w Hartowcu.

Dom jest położony w pięknej okolicy w sąsiedztwie lasu i jeziora Hartowiec. To zapewniło nam niepowtarzalny klimat, który pozwolił beztrosko wypocząć i przeżyć niezapomniane chwile. Podstawowymi atutami ośrodka jest fakt, że panowała w nim wyjątkowa atmosfera i zdrowa domowa kuchnia.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą św., natomiast po ciszy poobiedniej w przytulnej kaplicy wspólnie odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Pogoda niestety nie pozwoliła nam codziennie korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych. Jednak czas spędzaliśmy grając w piłkę badmintona, ringo, a po kolacji odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz konkursy. Korzystaliśmy z boiska, na którym rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i siatkowej. Niewątpliwie ważnym elementem każdego dnia był konkurs czystości, nad którego przebiegiem czuwali opiekunowie.

Wieczorami przy akompaniamencie gitary wspólnym śpiewem dziękowaliśmy Panu Bogu za szczęśliwie wspólnie przeżyty dzień.
W czasie tego pobytu dziewczęta i chłopcy nawiązali nić przyjaźni i wyrazili chęć powrotu do tego miejsca za rok. Dziękujemy ks S. Skonieczka za fantastyczne przyjęcie i stworzenie miłej atmosfery w trakcie naszego pobytu.

Małgorzata Rembeza-katechetka

ministranci_w_hartowcu