Tegoroczne Diecezjalne Rozgrywki piłki nożnej halowej odbyły się dnia 10 marca 2012 roku w Lidzbarku Welskim. Zawodnicy grali o puchar Biskupa Toruńskiego. Zawody diecezjalne poprzedziły rozgrywki w dekanatach, które wyłoniły zwycięzców do finału diecezjalnego. W zawodach brało udział  38 drużyn z całej Diecezji w trzech kategoriach wiekowych. Grupa najmłodsza to ministranci z roczników 1999-2002, grupa lektorów młodszych roczniki 1996-1998 oraz lektorzy starsi z rocznika 1992-1995.

Gospodarzem tegorocznych rozgrywek był ksiądz dziekan Marian Wiśniewskim, który przewodniczył uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie piłkarskiej rywalizacji. Mszę świętą koncelebrowali księża opiekunowie parafialnych wspólnot liturgicznej służby ołtarza.

Odpowiedzialnym za techniczny i logistyczny przebieg rozgrywek był Ksiądz Dawid Urbaniak, dekanalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza dekanatu Lidzbarskiego. Cała impreza została przygotowana bardzo profesjonalnie. Do dyspozycji zawodników były trzy sale gimnastyczne z pełną obsługą sędziowską, techniczną i medyczną gdzie zawodnicy z poszczególnej kategorii wiekowej rozgrywali  swoje mecze.

Zwycięskie drużyny:
Szkoła podstawowa  ( rocznik 1999 – 2002) ministranci z parafii św. Marcina w Grążawach.
Lektorzy młodsi ( rocznik 1996 – 1998) drużyna z parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy.
Lektorzy starsi           ( rocznik 1992 – 1995) drużyna z parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Wsi Królewskiej.

Każda ze zwycięskich drużyn otrzymała puchar i dyplom za zwycięstwo. Finaliści rozgrywek diecezjalnych zakwalikowali się do ogólnopolskich rozgrywek piłki nożnej halowej, które odbędą się  w dniach 1-2 maja 2012 roku w Częstochowie.  www.mistrzostwa2012.czest.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy wielkodusznie włączyli się w przygotowanie i przebieg tegorocznych rozgrywek piłki nożnej halowej w Lidzbarku Welskim. Duszpasterzom parafialnych wspólnot służby liturgicznej za ich zaangażowanie w pracę z ministrantami.  Dziękujemy Dyrektorom Szkół, w których odbywały się mecze za ich przychylność i zrozumienie. Szczególne słowa wdzięczności składam na ręce księdza kanonika Mariana Wiśniewskiego, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny w Lidzbarku, księdza Dawida Urbaniaka, młodzieży oraz członkom Akcji Katolickiej za troskę oraz ich posługę w czasie rozgrywek.  Nie można nie wspomnieć o pysznej grochówce, której każdy mógł zjeść tyle ile tylko zapragnął.
DZIĘKUJEMY.
Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy zwycięstwa w dalszym etapie rozgrywek.

Zobacz zdjęcia.