Dnia 16.03.2013 roku w Łasinie odbyło się Dekanalne Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgromadziło się ok 65 ministrantów i lektorów z Szembruka, Dąbrówki Królewskiej, Szczepanek i Łasina wraz z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. wraz z wprowadzaniem relikwii św. Jana Berchmansa, które uroczyście zaczęły peregrynacje w dekanacie łasińskim. Liturgii przewodniczył ks. Łukasz Figurski, dekanalny duszpasterz LSO wraz z ks. kanonikiem Grzegorzem Grabowskim -dziekanem Dekanatu Łasin.  Następnie członkowie LSO udali się na rozgrywki w piłce nożnej halowej. Gdzie pierwsze miejsce w rozgrywkach wśród ministrantów i lektorów zajęła drużyna z Szembruka, Łasina i  Dąbrówki Królewskiej. Dekanalny Zjazd LSO przebiegał w miłej i radosnej atmosferze w Łasinie do godziny 15.00, zakończyło go rozdanie nagród dla wszystkich drużyn i wspólny obiad.

ks. Łukasz