KURS LEKTORSKI DLA KANDYDATÓW NA LEKTORÓW

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej organizuje kurs lektorski dla ministrantów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
w Rejonach Duszpasterskich.

Celem kursu jest:

–        pogłębienie więzi z Chrystusem przez ożywienie życia sakramentalnego i modlitewnego (formacja wewnętrzna);

–        zdobycie umiejętności poprawnego proklamowania słowa Bożego we wspólnocie wiernych (zajęcia z fonetyki);

–        zdobycie umiejętności posługiwania się Pismem Św. oraz ogólnych wiadomości
o powstaniu Biblii (formacja biblijna);

–        poszerzenie wiedzy dotyczącej liturgii oraz kształtowanie postaw zgodnych z normami liturgicznymi (formacja liturgiczna).

REJON TORUŃSKI

Pierwsze         spotkanie        odbędzie         się 13 października 2012 roku, w godzinach od 10:00 do 13:00.

Zajęcia odbywać się będą w parafii św. Antoniego, przy ul. Św. Antoniego 4 w Toruniu.

REJON BRODNICKI I GRUDZIĄDZKI

Dla uczestników kursu z tych rejonów, spotkania formacyjne odbywać się będą w cyklu weekendowym. Zajęcia odbywać się będą w Bursie Szkolnej Caritas im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Chełmińskiej 97 w Grudziądzu.
Pierwsze         spotkanie        odbędzie         się 9-11 listopada 2012 roku. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17:00, zakończenie w niedzielę o godz. 13:00. Koszt od jednego uczestnika 100 zł.

Szczegółowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Bochen
tel. 56 6102244; e-mail: knc-torun@o2.pl