W niedzielę, 15 października 2017, o godz. 19:00 rozpoczął się nowy kurs przygotowujący kandydatów do posługi lektora, który prowadzą ks. Marcin Szlesiński i ks. dr Dominik Jan Domin

•  Kandydaci: Kandydatem może zostać ministrant (wiek: przynajmniej 7 klasa Szkoły Podstawowej) z parafii Dekanatu Działdowskiego, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.
  • Zapisy:
    → Podczas pierwszego spotkania 15 października.
    → Ostateczny termin dołączenia do kursu to dzień 29 października.
  • Terminy spotkań: o w roku 2017: 22 X, 29 X, 5 XI, 12 XI, 16 XI
  • Sprawy organizacyjne:
    → Spotkania kursu odbywają się w parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Działdowie przy ulicy Nidzickiej 4, w niedzielę, w godzinach 19.00-20.00.
    → Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa – możliwe są dwie nieobecności, trzecia zasadniczo oznacza rezygnację z kursu.
    → Zajęcia kursu lektorskiego obejmują wykład liturgiczny, wykład poświęcony znajomości Pisma Świętego oraz zajęcia praktyczne z fonetyki i śpiewu kościelnego.
    → Na każde spotkanie trzeba przynieść zeszyt, długopis oraz Pismo Święte.

Szczegółowe informacje uzyskać można u Dekanalnego Duszpasterza LSO – ks. Łukasza Figurskiego: tel. 690176571; e-mail: xstrazon@o2.pl