Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Toruńskiej  organizuje w roku formacyjnym 2024/2025 Kurs Lektorski.  Kursy będą przeprowadzane  w 4 miejscach Diecezji Toruńskiej:

1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej – obejmuje dekanaty: Bierzgłowski, Chełmżyński, Kowalewski, Toruński I, Toruński II, Toruński III, Toruński IV, Unisławski.

Odpowiedzialny: ks. Krzysztof Olaś.  E-mail krzysztofolas@wp.pl

1.  Parafia pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Grudziądzu – obejmuje dekanaty:  Chełmiński, Grudziądzki I, Grudziądzki II, Łasiński, Radzyński, Wąbrzeski.

Odpowiedzialny: ks. Michał Kłosowski.  E-mail mklosowski54@gmail.com

1. Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy – obejmuje dekanaty: Brodnicki, Golubski, Górznieński, Kurzętnicki, Nowomiejski, Jabłonowski.

Odpowiedzialny: Ks. Paweł Lewandowski.  E- mail pawelewec@gmail.com

1. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego  w Działdowie – obejmuje dekanaty:  Działdowski, Lidzbarski, Lubawski, Rybnieński.

Odpowiedzialny: Ks. Maciej Kozłowski.  E-mail koz_ma@o2.pl

KURS LEKTORSKI.

W kursie lektorskim mogą brać udział ministranci, którzy ukończyli 5 klasę Szkoły Podstawowej. Kurs będzie się składał z kilku jednodniowych spotkań, które odbywać się będą w soboty i zostanie zakończony uroczystą promocją lektorską. O terminach spotkań w poszczególnych miejscach poinformujemy w innym komunikacie. Koszt kursu to 100 zł (w miarę możliwości koszt lub jej część pokrywa parafia).

Zapisy na Kurs przyjmują odpowiedzialni księża. Można to uczynić drogą telefoniczną (telefony znają księża opiekunowie), bądź e-mailową. Do zgłoszenia potrzebne będą następujące dane: Imię i Nazwisko kandydata, parafia, zamieszkania i adres e-mail kandydata, na który będą przesyłane ważne komunikaty.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 Października 2024 roku.

Ks. Krzysztof Olaś

Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.