Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Toruńskiej  organizuje w roku formacyjnym 2022/2023 Kurs Lektorski. Odbędzie się on w zmienionej niż dotychczas formie. Aby mogło w nim uczestniczyć jak najwięcej osób – kurs będzie przeprowadzony w 4 miejscach Diecezji Toruńskiej:

1. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej – obejmuje dekanaty: Bierzgłowski, Chełmżyński, Kowalewski, Toruński I, Toruński II, Toruński III, Toruński IV, Unisławski.
    Odpowiedzialny: ks. Krzysztof Olaś. Tel. 662 – 099 – 750.
    E-mail krzysztofolas@wp.pl
  2.  Parafia pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Grudziądzu – obejmuje dekanaty:  Chełmiński, Grudziądzki I, Grudziądzki II, Łasiński, Radzyński, Wąbrzeski.
    Odpowiedzialny: ks. Tomasz Gutowski. Tel. 785 – 912 – 823.
     E-mail tomasz.gutowski.97@gmail.com
  3. Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy – obejmuje dekanaty: Brodnicki, Golubski, Górznieński, Kurzętnicki, Nowomiejski, Jabłonowski.
    Odpowiedzialny: Ks. Paweł Lewandowski. Tel. 885 – 357 -352.
     E- mail pawelewec@gmail.com
  4. Parafia pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Działdowie – obejmuje dekanaty:  Działdowski, Lidzbarski, Lubawski, Rybnieński.
    Odpowiedzialny: Ks. Mariusz Ciesielski. Tel. 722 – 103 – 195.
    E-mail marcie48@wp.pl

W kursie Lektorskim mogą brać udział ministranci, którzy ukończyli 5 klasę Szkoły Podstawowej.

Kurs będzie się składał z kilku jednodniowych spotkań, które odbywać się będą w soboty i zostanie zakończony uroczystą promocją lektorską. O terminach spotkań w poszczególnych miejscach poinformujemy w innym komunikacie.

Zapisy na Kurs przyjmują odpowiedzialni księża. Można to uczynić drogą telefoniczną, bądź e-mailową. Do zgłoszenia potrzebne będą następujące dane: Imię i Nazwisko kandydata, parafia, zamieszkania i adres e-mail kandydata, na który zostanie przesłana zgoda rodziców na udział w kursie.

Koszt kursu to 100 zł (w miarę możliwości koszt lub jej część pokrywa parafia).

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 Października 2022 roku.

Ks. Krzysztof Olaś

Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.