W niedzielę 21 października bieżącego roku w Parafii p.w. Ducha Świętego w  Grudziądzu podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 12.00 miało miejsce wprowadzenie relikwii Świętego Jana Berchmansa,  patrona ministrantów.  Podczas tej podniosłej liturgii ks. Proboszcz Andrzej Kusiński pobłogosławił czterech ministrantów oraz dwóch kandydatów do pełnienia tych zaszczytnych funkcji.  Ksiądz Andrzej w homilii podkreślał, jak ważną jednostką w kościele jest Liturgiczna Służba Ołtarza. Swoje słowa skierował również do rodziców, aby byli oparciem dla chłopców pragnących służyć Panu Bogu, aby ich zachęcali do pełnienia tej posługi. Na końcu homilii została odmówiona modlitwa za przyczyną Jana Berchmansa. W modlitwie  prosiliśmy o radość i gorliwość w pełnieniu swojej funkcji dla wszystkich młodych chłopców posługujących przy stole pańskim oraz o nowe i święte powołania do służby w kościele. Ksiądz Proboszcz zaznaczył że od niedzieli 28 października zostanie wznowiony nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Aspiranci będą się przygotowywać przez rok, a w maju przyszłego roku podczas nawiedzenia kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zostaną promowani. Po Mszy Świętej wszyscy obecni lektorzy i ministranci uczcili relikwie patrona. Obecnością Świętego Jana Berchmansa mogliśmy cieszyć się przez tydzień. W czwartek zostało odprawione nabożeństwo powołaniowe przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Świętego Jana Berchmansa. Ten czas był dla nas bardzo owocny.

Ceremoniarz   Adrian Figurski