Służba ministrantów kojarzy  nam się przede wszystkim z ołtarzem. Jednak nasza wspólnota chwali Pana nie tylko w czasie Mszy świętej, czy nabożeństw. Wraz z kolegami z innych parafii naszego dekanatu spotykamy się również w mniej oficjalnych okolicznościach. W ten sposób budujemy braterskie więzi między sobą oraz dajemy wspólne świadectwo Komu służymy. W naszym dekanacie z inicjatywy ks. infułata Tadeusza Nowickiego  już od czterech lat organizowane są wspólne spotkania Służby Liturgicznej. Dnia 9 czerwca 2012 roku parafia Wniebowzięcia N.M.P. w Grudziądzu miała przyjemność zorganizować jedną z takich imprez. Postanowiliśmy uczcić Boga w pięknie przyrody, więc wyruszyliśmy w teren. Tym razem pogoda dopisała. Wyruszyliśmy w  grupie prawie 50 uczestników spod bazyliki św. Mikołaja aby na rowerach dzielnie dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Mokrzańskiej, gdzie dzięki gościnności księdza proboszcza odprawiliśmy Nabożeństwo czerwcowe, po czym korzystając z gościnności Nadleśnictwa Jamy w miejscowości Białochowo uczestniczyliśmy we wspólnej agapie przy ognisku. Bardzo dziękuję uczestnikom jak również księżom opiekunom Parafialnych Kół LSO za wspólną wyśmienitą zabawę.

ks. Paweł Maciejko