W sobotę  24 lutego 2018 r. odbyły się diecezjalne rozgrywki piłki halowej dla służby liturgicznej. Ministranci i lektorzy byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: ministranci, lektorzy młodsi, lektorzy starsi. O zwycięstwo ubiegało się 36 drużyn. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsze okazały się drużyny z następujących parafii:

Lektorzy starsi
1. Parafia pw. MB Różańcowej w Iłowie
2. Parafia pw. św. Marcina w Grążawach
3. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Biskupicach

Lektorzy młodsi
1. Parafia pw. św. Mikołaja w Zwiniarzu
2. Parafia pw. św. Wojciecha w Lidzbarku
3. Parafia pw. św. Wojciecha w Działdowie

1. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu
2. Parafia pw. św. Wojciecha w Złotorii
3. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Biskupicach

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą diecezję turnieju ogólnopolskim, który odbędzie się 1-2 maja w Rzeszowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za zaangażowanie i piękną grę. Księżom opiekunom oraz dekanalnym duszpasterzom służby liturgicznej dziękuję za przygotowanie drużyn i przeprowadzenie eliminacji w dekanatach.

Galerie ze zdjęciami są umieszczone na naszym profilu na Facebooku: zdjęcia z Torunia oraz zdjęcia z Unisławia.