W sobotę 8 września 2018 roku w parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębowej Łące odbył się dekanalny dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Golubskiego.

Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy różańcowej zawierzając Matce Bożej nowy rok szkolny i formacyjny. Następnie ministranci i lektorzy zapoznali się z postacią św. Jana Berchmansa patrona ministrantów, a ks. proboszcz Szymon Chachulski poprowadził warsztaty liturgiczne, ucząc ministrantów szczególnego szacunku do szat liturgicznych. Był także czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i czas na pojednanie z Bogiem.

Centralnym punktem dnia skupienia była Msza Św. pod przewodnictwem ks. dziekana Andrzeja Zblewskiego, który podczas homilii dał świadectwo swojego powołania oraz zachęcał młodych aby byli odważni w podejmowaniu decyzji w pójściu za Chrystusem. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na spotkanie przy wspólnym stole.

W dekanalnym dniu skupienia uczestniczyło 55 ministrantów i lektorów. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w przygotowaniu dnia skupienia.