Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Halowej służby liturgicznej.

W dniach: 19, 24 i 26 marca br. w dekanacie działdowskim zorganizowano Turniej Piłki Nożnej Halowej. Wzięli w nim udział ministranci i lektorzy podzieleni na trzy kategorie: szkoła podstawowa, gimnazjum i średnia.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii awansowali do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w 2012 r.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: szkoła podstawowa – ministranci z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Turzy Wielkiej, w kategorii szkoły gimnazjalne – ministranci z parafii pw. Św. Wojciecha w Działdowie, a w kategorii szkoły średnie – lektorzy z parafii pw. Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie.  W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zostały zaproszone na Mszę Św. odpustową 12 czerwca br. na godz. 12.00 do parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Męczenników Działdowskich Abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego w Działdowie gdzie tego dnia podczas festynu parafialnego zostaną wręczone zwycięzcom puchary i medale.

Organizatorzy i uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania: Rektorowi WSD w Toruniu ks. prał. Krzysztofowi Lewandowskiemu za objęcie honorowego patronatu nad tegorocznymi rozgrywkami, księżom proboszczom za przyjęcie i wsparcie inicjatywy oraz księżom opiekunom za pomoc w zrealizowaniu turnieju. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które były pełne życzliwości i otwartości na inicjatywę turnieju udostępniając hale sportowe: dyrektora  Jana Willenberga z ZSZ w Iłowie-Osada, dyrektor Bożeny Czajka z ZS nr 2 w Narzymiu i dyrektora Jarosława Zwierz z Gimnazjum nr 1 w Działdowie. Słowami wdzięczności chcemy też objąć Leszka Sosnówkę, asystenta sportowego z Działdowa, który jako sędzia czuwał nad prawidłowym przebiegiem rozgrywanych meczy.

Wszystkim drużynom z dekanatu Działdowskiego gratulujemy wygranych, życzymy dalszych sukcesów sportowych w kolejnych rozgrywkach i radości z bycia w Służbie Liturgicznej.

Ks. Grzegorz Malinowski