Do boju Orły!!!

10 czerwca br. podczas festynu w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej  oraz błogosławionych Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego – Męczenników Działdowskich wręczono nagrody młodym sportowcom, którzy wzięli udział w II Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służby Liturgicznej w Dekanacie Działdowskim. Pełni ducha walki starli się ze sobą na boisku ministranci i lektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Dostarczając wielu emocji i wrażeń 12 drużyn walczyło dzielnie o puchary, medale i statuetki najlepszych strzelców i najlepszych bramkarzy.

Najmłodsze orły wykazały się niezwykłym zapałem. W walce o przechodni puchar bardzo dzielnie walczyli wspierając się i dopingując nawzajem. Włożony wysiłek i zaangażowanie okazały się owocne dla ministrantów z parafii Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Iłowie, którzy zwyciężyli spośród 3 szkół podstawowych, drugie miejsce zajęli ministranci z parafii z Matki Bożej Różańcowej w Turzy Wielkiej, a na trzecim miejscu na podium stanęli ministranci z parafii z św. Wojciecha w Działdowie. Królem strzelców został Wiktor Bojarowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Turzy Wielkiej a najlepszym bramkarzem Kacper Bąbalicki z parafii św. Wojciecha w Działdowie.

Spośród 3 drużyn gimnazjalnych najlepszą okazała się drużyna z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie, tuż za nimi, drugie miejsce zajęła drużyna z parafii św. Wojciecha w Działdowie, a trzecie miejsce trafiło się drużynie z parafii Podwyższenia Krzyża Św. również z Działdowa. Mecze gimnazjalistów obfitowały w szybkie zmiany akcji i częste ataki na bramkę. Emocje sięgały zenitu, gdy do akcji wkraczał Karol Grabowski z parafii św. Wojciecha w Działdowie, który strzelił najwięcej gimnazjalnych goli. A zachwycał swoją obroną i umiejętnościami na bramce najlepszy z tej kategorii wiekowej bramkarz – Konrad Mądry z parafii św. Katarzyny w Działdowie.

Wśród szkół średnich prym wiodła drużyna lektorów z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Działdowie, tuż za nimi, bo drugie miejsce zajęli lektorzy z  parafii św. Wojciecha w Działdowie, a na trzecim miejscu uklasyfikowali się fantastycznie grający lektorzy z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej również w Działdowie. Spektakularne zagrania, zacięta i męska gra dostarczyły kibicom wielu niezapomnianych wrażeń. Bramkę przeciwnika najlepiej pokonywał Hubert Kędzierski z parafii św. Wojciecha w Działdowie, on też został najlepszym strzelcem wśród licealistów. Adrian Bąbalicki,  lektor z parafii św. Wojciecha w Działdowie najbardziej zajadle bronił swojej bramki i w ten sposób zyskał miano najlepszego bramkarza w kategorii szkoły średniej. Nad prawidłowym przebiegiem meczy czuwał sędzia Leszek Sosnówka.

Organizatorzy i uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania J. E. Ks. Biskupowi Andrzejowi Suskiemu Biskupowi Diecezji Toruńskiej za wręczenie pucharów zwycięskim drużynom, Dziekanowi Dekanatu Działdowskiego ks. kan. Adamowi Filarskiemu za objęcie honorowego patronatu tegorocznych rozgrywek oraz proboszczom parafii działdowskich i księżom opiekunom Służby Liturgicznej, burmistrzowi Bronisławowi Mazurkiewiczowi, Monice i Karolowi Kuśmirczuk – dyrektorom BRICO-MARCHE oraz dyrektorom szkół: Magdalenie Kamińskiej z ZSZ w Iłowie-Osada, Bożenie Czajka z ZS nr 2 w Narzymiu, Jarosławowi Zwierzowi z Gimnazjum nr 1  w Działdowie.

Dziękuję wszystkim drużynom Lektorów i Ministrantów z naszego dekanatu za udział w turnieju, piękny sport, wielką i wspaniałą rywalizację ale również grę fair-play i za radość spotkania w większym gronie Służby Liturgicznej z całego Dekanatu. Zapraszam do udziału w kolejnym turnieju, który będzie w przyszłym roku 2013.

DO BOJU ORŁY!!!!!

Zobacz zdjęcia.