W sobotę 17 listopada 2018 roku  Liturgiczna Służba Ołtarza z Dekanatu Toruń I uczestniczyła w swoim kolejnym dzień skupienia. Tym razem gościliśmy u ojców Paulinów w parafii N.M.P Częstochowskiej. W spotkaniu uczestniczyło 99 ministrantów i lektorów.

Nasze spotkanie rozpoczął ojciec Savio Folcholc od wspólnej modlitwy za zmarłych kapłanów. Następnie ks. Łukasz Grzelak poprowadził konferencję pt. : „Sakramenty to pomoc w drodze do nieba”.

Nowym elementem spotkania była wielka rywalizacja podczas konkursu z wiedzy liturgicznej, który poprowadził ks. Arkadiusz Relidziński. Zwycięzcami okazali się gospodarze – czyli służba liturgiczna z parafii ojców Paulinów, drugie miejsce zajęła parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a trzecie Wniebowzięcia NMP. Zwycięscy otrzymali duży kosz słodyczy.

Zwieńczeniem dnia skupienia był sakrament pokuty i wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ojca Mariusza Lorenca, który podczas homilii podkreślił iż łatwo jest być wierzącym (czy ministrantem) w kościele, ale trudniej po wyjściu z kościoła. Miejcie odwagę świadczyć o Bogu gdziekolwiek będziecie się znajdować: w szkole w domu pośród rówieśników i zabawy. Na zakończenie dnia skupienia ojcowie Paulini zaprosili wszystkich uczestników na wspólny posiłek.