W dniach od 17 do 24 lipca br. grupka ministrantów z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębowej Łące wraz z proboszczem ks. Krzysztofem Górskim wzięła udział w wycieczce do Zakopanego. Bazę noclegową stanowił bernardyński dom rekreacyjny nad Bystrą. Pogoda nie rozpieszczała młodych wędrowców, więc trasy górskich szlaków trzeba było odpowiednio dobierać. Dobre humory dopisywały jednak wszystkim.
Podczas pobytu w stolicy Tatr chłopcy wzięli udział w wielu atrakcjach. Wjechali kolejką na Wielką Krokiew, skąd oglądali skoki narciarskie przygotowujące do Letniego Grand Prix oraz na Gubałówkę, gdzie m.in. pływali w basenie będąc wewnątrz nadmuchanej kuli i jeździli po specjalnym torze na quadach. Pod opieką przewodnika tatrzańskiego wjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch, na którym podziwiali panoramę Tatr. Następnie ich droga wiodła do Przełęczy Liliowe, w kierunku Doliny Gąsienicowej, obok Zielonego Stawu, na Mały Kościelec i obok Czarnego Stawu Gąsienicowego do schroniska Murowaniec. Stamtąd w drodze powrotnej do Kuźnic przeszli przez Przełęcz między Kopami, Skupniów Upłaz i Boczań. Ministranci przeszli również Doliną Kościeliską w Tatrach Zachodnich, a w niej przez Jaskinię Mroźną w kierunku schroniska na Hali Ornak. Po obejrzeniu widoków przy Smreczyńskim Stawie odpoczęli w schronisku i udali się w powrotną drogę. Chłopcy udali się również w Tatry Wysokie, gdzie Doliną Białki i Rybiego Potoku doszli do Morskiego Oka. Tam odpoczęli w schronisku, a następnie przeszli dookoła stawu i wrócili do Zakopanego. Była tez okazja, by zażyć kąpieli w zakopiańskim Aqua Parku, a wieczorem obejrzeć drużynowe skoki narciarskie na igielicie w ramach Letniego Grand Prix.
Ostatniego dnia wycieczki po porannej Eucharystii, która zawsze stanowiła „centrum dnia”, chłopcy przeszli Drogą pod Reglami na Krzeptówki. Tam zwiedzili kościół pw. Niepokalanego Serca NMP – Sanktuarium Fatimskie – wybudowane jako votum wdzięczności za uratowanie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu w dniu 13 maja 1981 r. W drodze powrotnej zwiedzili także „Stary Kościół” pw. MB Częstochowskiej z połowy XIX w. oraz Stary Cmentarz – miejsce spoczynku m.in. sławnych pisarzy, artystów i taterników. Następnie ministranci zakupili pamiątki na zakopiańskich Krupówkach, a po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną do domu.
Ks. Krzysztof Górski