DSC_07482 kwietnia 2016 roku odbył się Diecezjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy o godz. 10.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Po przywitaniu uczestników przez Ks. Rektora Dariusza Zagórskiego, klerycy zagrali koncert i dali świadectwo swojego powołania.

Następnie przeszliśmy w uroczystej procesji do sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tam kustosz, ks. prał Stanisław Majewski, wprowadził nas w klimat Roku Miłosierdzia i przybliżył symbolikę przejścia przez Drzwi Święte. O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św., której przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Andrzej Suski. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup nagrodził dziesięciu ministrantów z naszej diecezji, którzy wyróżniali się radosną i gorliwą służbą Bogu i drugiemu człowiekowi. Są to: Kacper Kinstler (parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu), Seweryn Dzięcioł (parafia Wniebowzięcia NMP w Wielkich Łunawach), Paweł Szczypókowski (parafia Św. Wojciecha w Lidzbarku), Bartosz Surma (parafia Św. Maksymiliana w Grudziądzu), Tomasz Kułakowski (parafia Św. Anny w Radzyniu Chełmińskim), Szymon Gabryś (parafia Św. Mikołaja w Papowie Biskupim), Tomasz Szram (parafia Św. Mikołaja w Grudziądzu), Paweł Jakubicz (parafia Św. Bartłomieja w Unisławiu), Damian Majewski (parafia Św. Piotra i Pawła w Dębowej Łące), Piotr Właśniewski (parafia Św. Marii Magdaleny w Biskupicach).

Po uczcie duchowej pokrzepiliśmy nasze ciała wspólnym posiłkiem. Na zakończenie naszego spotkania siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przybliżyła nam tajemnicę Miłosierdzia Bożego.

Dziękuję wszystkim kapłanom i Liturgicznej Służbie Ołtarza za dar wspólnego spotkania.